Kraj Kwitnącej Wiśni od wieków zachwyca niezwykle barwną kulturą oraz pięknymi tradycjami. Tam wszakże narodziły się liczne sporty walki w tym chociażby karate czy sumo. To Japonia jest kolebką samurajów, origami, ikebany oraz sushi.

Japonia

Coraz częściej kraj położony na zachodnim Pacyfiku staje się kierunkiem wypraw turystów z różnych części naszego globu. Z jednej strony powiem inspiruje nowoczesną technologią, z drugiej zaś zachwyca miejscami związanymi z buddyzmem . Japonia to także wyjątkowa kuchnia, oparta na tradycyjnych składnikach.

Stolica Kraju Wchodzącego Słońca Tokyo jest dziś jednym z najważniejszych centrów kulturalnych, naukowych oraz finansowych na świecie, a dodatkowo to niezwykle rozwinięty pod kątem technologicznym ośrodek. Więcej tutaj

Już sama położenie tego państwa jest niezwykle ciekawe, bowiem w znacznej części zajmuje ono 4 wyspy: Honsiu, Kiusiu, Sikoku i Hokkaido. Początki państwa sięgają wielu wieków przed naszą erą. Przez kolejne lata rozbudowy początkowo typowo rolniczy kraj ten wyrósł na potęgę gospodarczą, gdzie jednak ogromną uwagę przywiązuje się do religii jak również określonych rytuałów głęboko zakorzenionych w tradycji, takich jak chociażby parzenie zielonej herbaty.

Mówiąc o atrakcjach tego zakątku świata, należy wspomnieć, że wiele zabytków państwa wpisano na światową listę UNESCO. Należą do nich: Enryaku-ji - zespół świątyń buddyjskich, pierwsza stolica państwa – Nara, czy też Ryōan-ji - Świątynia Uspokojonego Smoka, Kioto- dawna siedziba cesarzy Japońskich i wiele innych.

(JB)