Stolica Małopolski zachwyca licznymi zabytkami – trudno wybrać tych pięć najważniejszych. Dobrze jednak, że jest z czego wybierać! Poznajcie Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

Zabytki Krakowa – TOP 5

Z Krakowem kojarzy nam się od razu wiele zabytków – wystarczy wymienić m.in. Wawel, Rynek Główny czy też Barbakan. To miasto pełne zabytków o dużej wartości, niemych świadków historii. Nic dziwnego, że aż połowa Polaków uznaje Kraków za miasto reprezentacyjne – stawiamy je nawet przed Warszawą, gdyż jest wyjątkowo urodziwe i ma swój niepowtarzalny charakter. Prezentujemy najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski, która nadal jest jednym z symboli Polski wśród turystów. Warto zatrzymać się w dogodnie położonym miejscu, m.in. Moonhostelu, skąd wszędzie będziecie mieć blisko.

Rynek Główny w Krakowie
Spacer oraz obiad lub kolacja na krakowskim Rynku to obowiązek! Miejsce widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a wokół niego znajduje się wiele innych atrakcji. Warto rozpocząć stąd zwiedzanie byłej stolicy.
Sukiennice. Oto słynne miejsce handlu tak dawniej, jak i obecnie. Rękodzieło, biżuteria i inne pamiątki kupimy tu bez problemu.
Zamek Królewski na Wawelu. Znajduje się przy lewym brzegu Wisły, na wzgórzu, skąd robi ogromne wrażenie. Również trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kazimierz
Wyjątkowo piękna dzielnica żydowska, miejsce obowiązkowe dla turystów. Tętni życiem, można podziwiać urodę tego miejsca, ale i zjeść pyszną kolację, a także zwiedzić zabytkowe synagogi.

Barbakan
Stanowi część fortyfikacji miejskich potocznie zwanych Rondlem. Obecnie ma w nim siedzibę Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Warto wybrać się na zwiedzanie także innych atrakcji i zabytków, których w mieście nie brakuje. Aby mieć pewność, że uda Wam się zobaczyć je wszystkie, można wynająć samochód w krakowskim oddziale wypożyczalni Q24 (zobacz tutaj lub innej. Wygodny i szybki transport to podstawa dla miłośników zwiedzania, a co więcej, można wybrać się także w pobliskie okolice i zobaczyć jeszcze więcej.
(KKW / fot. Pixabay/cc0)