Wspaniałe krajobrazy, wielkie przestrzenie, kontakt z naturą, brak tłumów – oto Namibia. Jeśli cenisz sobie bliski kontakt z przyrodą, marzysz o noclegach na pustyni, pod rozgwieżdżonym niebem, Namibia będzie idealna!

Wycieczki do Namibii – poznaj Afrykę!

To niezwykle malownicze miejsce w Afryce kryje wiele atrakcji, ale największą jest piękno dziewiczej przyrody, krajobrazów i możliwość poznania innych kultur, życia mieszkańców. Namibia daje też to jakże cenne poczucie, że jest się wolnym – nic dziwnego, że podróżnicy uwielbiają to miejsce. To bez wątpienia jeden z najbardziej urozmaiconych terenów, gdzie każdy marzy podróżowaniu po bezdrożach.

Polecana jest wprawdzie dla wytrawnych, doświadczonych podróżników, ale Namibia to kraina spokoju i łagodności, więc będzie odpowiednia także dla tych, którzy wybierają się do Afryki pierwszy raz.

Można tu zobaczyć ogromne parki narodowe, wspaniałe i szerokie plaże, pustynie – na czele z pustynią Namib, skaliste szczyty, bagna oraz rzeki, wodospady Popa, malowniczy Park Narodowy Etosha. Jest też duża szansa na ujrzenie licznych gatunków zwierząt, czyli lwów, słoni, zebr, oryksów, żyraf, gnu i rozmaitych gatunków ptactwa. Bardzo polecamy wszelkim miłośnikom egzotycznych zwierząt. My zobaczyliśmy Namibię podczas wycieczki kupionej ze strony https://exorientelux.pl/namibia/

Północ Namibii to z kolei wioski ludu Himba – żyją oni od wieków niemal bez zmian. Odniesiesz wrażenie, że czas stanął tu w miejscu, a Ty cofnąłeś się w czasie… Kolejnym atutem Namibii jest pogoda – zawsze słoneczna! Przez aż 300 dni w roku świeci tu intensywnie słońce! Ponadto warto wybrać się na wyprawę łączoną po Namibii oraz Botswanie!