Poznań uchodzi za stolicę Wielkopolski i jedno z najważniejszych miast w Polsce. Wyjątkowy Rynek, słynne koziołki i popularna Malta to tylko kilka z atrakcji. Wybierz się do Poznania na dłuższy weekend!

Wybierasz się do Poznania? Najpierw sprawdź noclegi!

Atrakcji jest tu naprawdę dużo – dla każdego coś się znajdzie. Można mianowicie zwiedzać zabytki, korzystać z atrakcji Malty, np. przejechać się kolejką parkową „Maltanka”, wybrać się do ogrodu zoologicznego, obejrzeć koziołki w samo południe, katedrę na Ostrowie Tumskim, a także nauczyć kilku podstawowych zwrotów z gwary poznańskiej. Warto też skosztować rogala świętomarcińskiego, jednego z najsłynniejszych wypieków polskich.

Na zakupy zaś polecamy wybrać się do Słynnego Browaru, wyjątkowej galerii handlu, ale i sztuki. Poza butikami są tu restauracje, kawiarnie i ogródki, w których można zjeść lokalne specjały. Poznań słynie też z kilkudziesięciu gier miejskich.

Aby jednak zwiedzać, trzeba zatrzymać się w wygodnym miejscu, np. hotelu Włoskim. Goście mają zapewnione m.in. stylowe pokoje w centrum miasta, wykwalifikowany personel i bezpłatny Internet. Pokoje wyposażono w komfortowe łóżka z wygodnym materacem, pościel z bawełny, łazienkę, telewizor z płaskim ekranem, lodówkę i sejf, a także wydzielono w nich przestrzeń do pracy. Można w nich wygodnie wypocząć zarówno podczas pobytu rekreacyjnego, jak i biznesowego. W hotelu mieści się ponadto restauracja, w której można zjeść, dla odmiany, włoskie potrawy. Hotel Włoski to świetna baza wypadowa do zwiedzania Poznania!

Źródło informacji: https://hotelwloski.pl

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)