Są takie miejsca, w które warto polecieć zawsze – niezależnie od pory roku. Zwykle jednak wiele zależy od różnych czynników – warto wziąć pod uwagę zmienną pogodę, obłożenie hoteli, liczbę turystów, aktywność zwierząt, atrakcje dodatkowe (jak np. festiwale). Mamy pomysł na każdą porę!

Udany urlop w każdym miesiącu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto się wybrać, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na każdą porę roku. Przygotuj torbę podróżną i ruszaj na zwiedzanie i odkrywanie świata!

Styczeń. Początek roku to optymalna pora, aby wybrać się w nasze polskie Tatry. Z odległych miejsc polecane są m.in. Norwegia, Szwecja, Finlandia, Tajlandia lub Wietnam. Od grudnia do lutego warto też poszukać lotów do Austrii albo Nowej Zelandii. Można też upolować zimowe wyprzedaże i polecieć niedrogo do Londynu, Paryża czy Berlina na City Break.

Luty. Zdecydowanie Wenecja, bo to czas karnawału, ale też Kostaryka, gdzie właśnie mija szczyt sezonu i ceny są przystępniejsze.

Marzec. Może Maroko, w którym akurat panują przyjemne wiosenne temperatury? W Indiach odbywa się wtedy Festiwal Kolorów – warto zobaczyć to wydarzenie na żywo. Marzec i kwiecień to również czas kwitnienia wiśni w Japonii.

Kwiecień. Ponownie Japonia ze względu na festiwal wisterii – w całym kraju odbywają się wtedy malownicze przepiękne festiwale. W Holandii zaś można podziwiać tulipany. Polecane są też takie kierunki, jak m.in. Cypr czy Azory.

Maj. Wiosna to dobry czas na zwiedzanie europejskich miast – jak Mediolan czy Rzym. Również Toskania i Umbria najpiękniejsze są właśnie w tym czasie. Z dalekich podróży polecamy Sri Lankę lub Madagaskar.

Czerwiec. Jeśli lubisz początek wakacji i imprezowy czas, ruszaj na Ibizę! A może marzy Ci się wyprawa na Czarny Ląd? Dobrym wyborem będzie urlop w Kenii i Tanzanii.

Lipiec. Szczyt sezonu w gorących miejscach – jak Kanary, ale i Grecja czy Portugalia. Sucha pora twa też w Namibii, jeśli marzy Ci się wyprawa poza Europę.

Sierpień. Nadal Hiszpania, Włochy czy Portugalia, Grecja, Albania lub Chorwacja, ale poza tymi standardami również Tanzania i RPA. Koniec sierpnia to dobra pora na wycieczkę w Alpy, będzie już rześkie powietrze, a widoki niezwykle malownicze.

Wrzesień. Świetna pora na wyprawę w góry oraz na tańsze City Breaki do różnych modnych miast – jak Lizbona, Rzym czy Barcelona. Poza tym rozważ loty na greckie wyspy lub na Kanary, aby jeszcze skorzystać ze słońca.

Październik. Festiwal Świateł w Rzymie kusi! Poza tym można udać się do Jordanii, aby zwiedzać, na Cypr lub greckie wyspy (Kos, Korfu itp.), aby odpoczywać. Do marca potrwa też sezon w Islandii – widzieliście już zorzę polarną w całej jej okazałości?

Listopad. Przyjemna pogoda zachęca na City Break w Atenach, poza tym warto wybrać się wtedy do Tajlandii albo Wietnamu.

Grudzień. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Egipt, jeśli chcesz wybrać się na takie typowe wakacje. Jeśli jednak chcesz poczuć atmosferę świąt w pełni, spodoba Ci się na jarmarku świątecznym – np. w Rzymie, Budapeszcie, Paryżu czy Pradze. Malediwy i Goa z kolei to pomysł dla osób, które chcą odpoczywać na plażach i zapomnieć o wszystkim innym.

Lena.k, f: JHGilbert / pixabay