Królestwo Tajlandii z każdym rokiem jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów. Znajduje się w południowo-wschodniej Azji i oferuje moc zabytków!

Tajlandia

Podział administracyjny określa 6 regionów, a także 76 czangwadów – prowincji. Dawny Syjam zaczął rozwijać się ponad 30 tysięcy lat temu, kiedy to dotarli do niego pierwsi osadnicy z Chin. Głową państwa jest król.

Wśród najczęściej odwiedzanych miast w tym kraju, na pierwszym miejscu można wymienić stolicę- Bangkok. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna świetnie łączy się tutaj z licznymi miejscami kultu. Na miejscu można bowiem znaleźć blisko 400 obiektów o charakterze sakralnym, zarówno buddyjskich, jak i hinduistycznych. Co więcej na terenie całego kraju wzniesiono blisko 30 tysięcy świątyń. Jeżeli o samej stolicy mowa, najpopularniejszą jej częścią jest ulica Khao San Rd. Znajdują się tam bowiem liczne: kluby nocne, lokale gastronomiczne, jak również wiele straganów z lokalnymi wyrobami.

Tajlandia jest idealnym kierunkiem dla wszystkich miłośników górskich wędrówek, opalania na pięknych plażach, czy też nurkowania. Wielbiciele historii natomiast powinni się do niezwykle urokliwego zakątka, jakim jest nizina Menam - bardzo często określana mianem kolebki kultury tajskiej. Tajlandia to wymarzony kraj na wakacyjną eskapadę. Do Tajlandii można bezpiecznie podróżować samemu, ale można również pojechać tam na zorganizowaną wycieczkę. Podróże takie organizuje Biuro Podróży Ex Oriente Lux. Program wycieczki do Tajlandii znajdziecie tutaj.

Poszczególne wyspy mają wiele do zaoferowania. Istnieje tam bowiem możliwość wyprawienia się w głąb dżungli, czy też skorzystania z przejażdżek na słoniach. Oczywiście nie można zapominać także o skosztowaniu wybornej, choć dość pikantnej kuchni tajskiej.

(JK)