Zapraszamy w podróż do serca zapomnianego Tadżykistanu. Niewielka popularność Azji Środkowej przyczynia się do tego, że trudno znaleźć wyprawę do tej części świata w ofercie biur podróży.

Tadżykistan

Zachęcamy wybrać się na wycieczkę do Tadżykistanu, który zachwyca i zaskakuje. Mimo że oficjalnie powstał w 1991 roku, kulturowo istnieje od dawna. Podróżowanie po Azji Środkowej nie jest łatwe – tereny są dość skomplikowane. Częściej wybierają się tu osoby z doświadczeniem, które wiedzą, jak uzyskać wizę, zaplanować trasę mimo zamknięcia wybranych dróg.
Słynny, legendarny Jedwabny Szlak i strome podejścia na szczyty to dodatkowe wyzwanie.

Tadżykistan mapa i geografia


Większość terenów Tadżykistanu pokrywają łańcuchy górskie – ich centralną częścią są góry Ałajskie, a na południowym wschodzie słynne góry Pamir. Mówi się, że wyprawa w tutejsze góry to jak wejście na dach świata! Podziwianie nieskażonej działalnością człowieka przyrody to największa atrakcja tej części Azji.

Zabytki Tadżykistanu


Warto też wybrać się m.in. do Garm Chashma czy Bibi Fatima, czyli gorących źródeł, aby zaznać chwili relaksu. Polecamy też wycieczki do miast, np. Chorog czy Duszanbe, stolicy Tadżykistanu. Stąd zaś można ruszyć dalej słynną autostradą pamirską M41...

Tadżykistan - ludzie, życie, krajobraz


Krajobraz i warunki życia są tak inne od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, że z pewnością szybko zapomnimy o potrzebie korzystania z Wi-Fi. Tadżykistan to kierunek idealny dla osób pragnących oderwać się od codzienności, doświadczenia czegoś odmiennego, posmakowania innego kolorytu życia. Prawdziwy Tadżykistan odkryjesz na wycieczce: https://exorientelux.pl/tadzykistan/.