Bajeczne ogrody, przepyszne jedzenie gotowane z prawdziwą pasją, niebywałe drapacze chmur i widoki - poznaj Singapur. Wybierz się na wycieczkę do jednego z „azjatyckich tygrysów” i poznaj skrawek egzotyki!

Singapur

Singapur liczy niemal 6 milionów mieszkańców i stanowi jeden z najszybciej rozwijających się krajów świata. Atrakcji turystycznych w nim nie brakuje! Dowiedz się, co zdecydowanie warto zobaczyć podczas wycieczki po Singapurze.


1. Marina Bay w Singapurze.
Dzielnica finansowa to w Singapurze miejsce wyjątkowe. Jeśli nie jesteś miłośnikiem drapaczy chmur i nowoczesności, mimo wszystko musisz tutaj wstąpić. Ogromne budynki są symbolem architektonicznych możliwości, a ich widok nad samym brzegiem zrobi powalające wrażenie na każdym! Wieczorem można ponadto trafić na pokaz laserów albo podziwiać zachód słońca.


2. Wycieczka do ZOO w Singapurze.
W Singapurze znajduje się także słynny ogród zoologiczny. To świetne miejsce na spacery, gdzie można odnieść wrażenie, że nie ma żadnych barier, a zwierzęta żyją na wolności tuż obok.

3. Ogrody Singapuru.
Singapur często określany jest jako wielki ogród. Rosną w nim ponad 2 miliony drzew, a kilkanaście z nich ma aż około 25-50 metrów wysokości! Wchodzą one w skład kosmicznych ogrodów Gardens By the Bay rozciągających się na 100 hektarach.
Atrakcji w Singapurze nie brakuje – warto wybrać się także do największego oceanarium na świecie, a także koniecznie poznawać lokalną kulturę... poprzez smaki! Narodowe potrawy to symbol i duma mieszkańców. A na pobliskiej wyspie Sentosa warto wybrać się do ogrodu motyli!

Źródło (KKw) na podstawie: https://exorientelux.pl/