Wypoczynek w Kirgistanie wśród okoliczności dzikiej przyrody – tu można poczuć wolność.

Kirgistan

Kirgistan znajduje się w Azji Centralnej i zwykle stanowi dobry kierunek na pierwszą wyprawę w tę część świata. Zapewnia moc atrakcji i możliwość przeżycia przygody miłośnikom górskiego trekkingu, m.in. w rejonie Ak-Shiyrak czy też dolinie Kara-say. Środkowoazjatycki kraj staje się coraz popularniejszym celem podróży także mieszkańców Europy.

Położenie geograficzne Kirgistanu


Ze względu na niezwykle malownicze położenie, wśród wysokich gór, określany bywa Szwajcarią Azji Centralnej. Trekking po potężnych górach to największa atrakcja Kirgistanu i zarazem obietnica niezapomnianych przeżyć. Najwyższy szczyt, Szczyt Zwycięstwa, a także Szczyt Lenina kuszą pasjonatów wypraw wysokogórskich.

Kirgistan: góry i jeziora


Jednak nie tylko szczyty są wielką atrakcją tego kraju – każdego roku turyści przybywają tu na wakacje nad górskie jezioro Issyk-Kul. Znajduje się ono na wysokości aż 1609 m n.p.m. Po pokonaniu około 180 km od stolicy, Biszkeku, dotrze się do jego wschodniego wybrzeża. Turkusowy kolor tafli wody i imponujące szczyty tworzą krajobraz jak z opowieści! Warto dodać, że jest to drugie pod względem wielkości jezioro górskie na świecie. Na jego północnym i południowym brzegu można nawet zaznać relaksu na plażach...

Kirgistan stolica i inne miasta


Osobny temat stanowią zaś miasta – m.in. Karakoł, w którym można ujrzeć wiele zabytków. Będzie to również dobra baza wypadowa – miasteczko leży między brzegiem jeziora Issyk-kul a łańcuchami górskimi.

Za pomoc w napisaniu niniejszego tekstu dziękujemy redaktorowi serwisu podróżniczego Ex Oriente Lux, https://exorientelux.pl/kirgistan/.