W Azji każdy Europejczyk odkryje dla siebie coś innego – to część świata, która jest najbardziej różnorodna i zaskakująca. Wyprawa do odmiennych kulturowo miejsc wymaga odwagi i śmiałości, ale daje też wiele w zamian.

Chiny

Na pierwszą podróż warto wybrać popularne miejsce – jednym z pierwszych kierunków azjatyckich, jakie turyści decydują się odwiedzić, są Chiny.
To jedno z największych i najbardziej zaludnionych państw świata. Jego powierzchnię zajmują głównie góry i wyżyny, ale są też obszary pustynne i plaże nad Morzem Chińskim.

Państwo Środka słynie też z jednej z najstarszych kultur na świecie i wspaniałych zabytków. Znajduje się tu wiele atrakcji na czele z Wielkim Murem Chińskim. Zabytkowy system fortyfikacji obronnych wywołuje niesamowite wrażenie na turystach, podobnie jak Tarasy Ryżowe czy Armia Terakotowa – ogromna instalacja obejmująca tysiące posągów żołnierzy. Z kolei miłośnicy spokoju zwykle wybierają się do Rezerwatu Przyrody
Jiuzhaigou na terenie Syczuanu.

W Chinach jest też wiele miast, które koniecznie trzeba zwiedzić – Pekin podoba się zwiedzającym ze względu na architekturę, Szanghaj – nowoczesność, a Chengdu za możliwość obejrzenia misia pandy w jej naturalnym środowisku.

Będąc w Azji, warto też skosztować typowych potraw – smak i aromat podbijają kubki smakowe turystów. Kuchnia chińska uznawana jest za jedną z najstarszych na świecie, ale i najbardziej popularnych w Azji. Każdy region ma własną tradycję i dania – polecamy m.in. wontony, czyli pierożki gotowane na parze czy tofu marynowane w imbirze.

Wakacje w Chinach można spędzić wraz z Biurem Podróży Ex Oriente Lux. Na stronie https://exorientelux.pl/chiny/ znajdziecie listę proponowanych wycieczek tematycznych do Chin.

(KK)