Bhutan – mityczne królestwo między Chinami, Indiami a Tybetem. Przepiękny kraj obejmuje nieskażoną przyrodę, w tym gęste wspaniałe lasy, malownicze doliny, niebotycznych rozmiarów góry.

Bhutan

Wyróżniamy tu aż trzy strefy klimatyczne – podzwrotnikową, umiarkowaną oraz mroźną.

Turyści coraz chętniej udają się w te rejony zbawieni mitem idyllicznego raju. Buddyści faktycznie prowadzą tu skromne życie w zgodzie z przyrodą. To niemal raj na ziemi, gdzie rolnicy uprawiają ziemię jak przed laty, bez chemicznych dodatków. Smak potraw jest niezwykły, ale nie ma się co dziwić, skoro tu nawet woda smakuje inaczej… Miejscowi określają wody rzek jako białe lub przezroczyste złoto, gdyż przynoszą podstawowy zysk Bhutanu. Wytwarza się z dzięki nim energia elektryczna, następnie sprzedawana do Indii.

Do niedawna Bhutan odwiedzany był raptem przez kilkanaście tysięcy osób rocznie. Europejczyków dziwił brak nie tylko Internetu czy telewizji, ale nawet dróg (jest tylko jedna asfaltówka) czy telefonów. Internet i telewizja pojawiły się tu dopiero w 2000 roku...

´Z widokiem na Himalaje´ to propozycja wycieczki tematycznej do Bhutanu. Program tej wycieczki można znaleźć na stronie: https://exorientelux.pl/wycieczka/z-widokiem-na-himalaje/.

Wśród atrakcji himalajskiego królestwa warto wymienić przede wszystkim przyrodę, do której lubią zapuszczać się poszukujący przygody. Kraj będzie też idealny dla turystów wędrujących po górach lub uprawiających wspinaczkę. Na zwiedzanie z kolei trzeba wybrać się do stolicy, Thimphu, kolebki tutejszej kultury, Paro – historycznego miasta obsianego zabytkami czy Jakar słynące jako najpiękniejsze miasto w Bhutanie i określane „Małą Szwajcarią”. Fascynująca jest też kultura buddyzmu, którą można tu poznać od podstaw.

(KK)