W wakacje najczęściej uciekamy za granicę – na słoneczną wyspę, w egzotykę, na drugi koniec świata. Tymczasem zapominamy, że w naszym kraju jest wiele cudownych atrakcji, które warto zobaczyć. Trudno wybrać jedynie kilka z nich, ale spróbowaliśmy – oto nasz TOP 5.

TOP 5 atrakcji turystycznych w Polsce

W Polsce jest wiele takich miejsc, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Wśród największych atrakcji turystycznych w Polsce są między innymi polskie miasta, zabytki, ale i malownicze zakątki. To one zdobyły serca zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów, którzy chętnie zwiedzają nasz kraj.
W zasadzie można wymienić stolice poszczególnych regionów, a już uzyskamy pięć wspaniałych atrakcji. Jednak aby nie był to wybór tak oczywisty, spróbowaliśmy spojrzeć na zagadnienie szerzej. Nie można jednak pominąć np. Starego Miasta we Wrocławiu czy Kazimierza w Krakowie. Są to miejsca tak piękne, że zachęcamy gorąco do ich odwiedzenia. We Wrocławiu poszukajcie krasnali, a w Krakowie chłońcie artystyczną atmosferę dzielnicy, ale i podziwiajcie zabytki, np. Sukiennice czy Zamek na Wawelu.

Naszą perełką są także Tatry – czekają tu majestatyczne góry, malownicze stawy, zróżnicowane szlaki turystyczne. Idealne miejsce dla spragnionych wycieczek piechurów. W Polsce atrakcji dla miłośników spacerów nie brakuje – polecamy też Bieszczady, Beskid Żywiecki, Góry Sowie, Karkonosze, Pieniny i Góry Stołowe.
Mazury z kolei to raj dla spragnionych relaksu, spokoju, ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Można popływać w jeziorze, wypożyczyć łódkę, wybrać się do słynnych Mikołajek, a potem wrócić do przyrodniczej głuszy.

Wśród TOP 5 atrakcji Polski nie powinno zabraknąć też Warszawy, stolicy naszego kraju. Przylatuje do niej wielu turystów zagranicznych, ciekawych zarówno Krakowa, jak i Warszawy. Znajduje się tu wiele zabytków, ale i nowoczesnych atrakcji. Warto zobaczyć m.in. Stare Miasto, zamek, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Nowy Świat, Łazienki czy też Złote Tarasy, a to tylko kilka z atrakcji.
(KKW / Fot. Pixabay/erwin66as)