Podobno Tel Awiw to nie jest prawdziwy Izrael... Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie warto się tu wybrać! Poznaj to niezwykłe i jakże różnorodne miasto – oto, co polecamy zobaczyć!

Tel Awiw-Jafa – niezwykłe miasto Izraela

Tel Awiw słynie jako miasto zwariowane, tolerancyjne i pełne luzu. Dość zaskakująca charakterystyka jak na miasto znajdujące się na Bliskim Wschodzie? Trzeba się do niego wybrać i poznać je z różnych stron! Podpowiadamy, co warto zobaczyć, chociaż zdaje się, że najważniejsza jest panująca w nim atmosfera... Tel Awiw to miasto wyjątkowo atrakcyjne turystycznie, ale trzeba przekonać się o tym osobiście!

Stara Jaffa to oczywiście pierwszy "must see" dla każdego turysty! Ma już ponad 4000 lat, więc wyjątkowych zabytków tu nie brakuje! Starożytne miasto i port zdecydowanie warte są zobaczenia. Jaffa, starożytne arabskie miasto, obecnie wraz z Tel Avivem stanowi metropolitarną część Izraela. Jedną z największych atrakcji Jaffy jest XII-wieczny meczet Mahamoudia. Warto tez zobaczyć m.in. wieżowiec Opera Tower, Muzeum Sztuki, najpopularniejszy bazar Carmel Market, wyjątkowe Białe Miasto, czyli kompleks budynków w stylu Bauhaus, a także dzielnicę Florentin słynną ze street artu.

Ponadto Tel Awiw słynie jako miejsce wyjątkowo rozrywkowe!
Nie brakuje tu klubów, barów i dyskotek, które tętnią życiem także w nocy. Według przybywających tu turystów każda chwila jest dobra, aby się bawić. W przerwie między zwiedzaniem kolejnych atrakcji warto oddać się zabawie w jednym z licznych klubów.
(KK)