Dla pragnących obejrzeć wszystkie zabytki Poznania polecamy wybrać się tu na weekend. Stolica Wielkopolski oferuje wiele atrakcji, a także bogatą bazę noclegową. Poniżej podpowiadamy, gdzie się zatrzymać i jak spędzić tu weekend.

Tani hotel w Poznaniu?

Polecamy m.in. hotel Zieliniec, który będzie niedrogą oazą spokoju. To świetne miejsce dla osób, które wolą zamieszkać z dala od głośnego i tętniącego życiem centrum. Prawdziwy wypoczynek niedaleko lasu i raptem 200 metrów od jeziora Swarzędzkiego to idealny pomysł na weekend. Można pogodzić zwiedzanie pięknego miasta z relaksem na łonie natury.

W Poznaniu warto mianowicie zwiedzić m.in. Stary Rynek, zobaczyć w samo południe słynne koziołki, wybrać się do zoo i Muzeum Narodowego, skorzystać z rozmaitych atrakcji na Malcie, a także zobaczyć Zamek Królewski, zabytkową katedrę – Ostrów Tumski jest jedną z najważniejszych atrakcji. A na zakończenie zjeść coś z lokalnych specjałów, np. pyry z gzikiem.

Potem zaś warto udać się na zasłużony wypoczynek – w hotelu Zieliniec działa restauracja serwująca lokalne dania, zadbano też o przytulną atmosferę. Pokoje wyposażono zaś m.in. w łazienkę z kabiną prysznicową i telewizor, dla gości przygotowano także parking. Co więcej, goście mogą grillować w zadbanym ogrodzie hotelowym.

Hotel ten to świetna opcja dla tych, którzy pragną spokoju i lubią miejsca położone blisko przyrody. Z hotelu można bowiem wybrać się na podziwianie okolic, nie tylko na wycieczki po samym Poznaniu.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)