Nadeszła zima, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować sobie City Breaka. Zrealizuj ten plan i wybierz się do jakiegoś słonecznego miasta, które zachwyca o każdej porze roku – jak Rzym.

Rzym – idealne miasto na City Break

Jeśli nie możesz zdecydować, gdzie się wybrać, sprawdź nasze rekomendacje. Polecamy m.in. Rzym, choć równie dobry będzie Paryż, Barcelona, Londyn czy Mediolan. Miasta piękne, pełne zabytków i atrakcji – idealne na krótki urlop!

City Break w Rzymie i Watykanie od zawsze bije rekordy popularności – to bez wątpienia najczęściej wybierany kierunek przez turystów. To najchętniej wybierane miasto na krótki wypad, np. weekendowy. Można wtedy poznać zabytki Wiecznego Miasta oraz jego niepowtarzalną atmosferę. Nie brakuje tu zabytków architektury, ale także pyszności włoskiej kuchni. Smakuj do woli, w przerwie od zwiedzania!

Ujrzysz najsłynniejsze w Europie Schody Hiszpańskie, Koloseum – symbol Rzymu, Panteon, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, fontannę di Trevi, Villę Borghese, czyli rezydencję w parku rzymskim wraz ze słynną galerią z kolekcją malarstwa, Zamek Świętego Anioła, Muzea Watykańskie, plac Wenecki, liczne kościoły, plac oraz Bazylikę św. Piotra.

Wybierzesz się także nad morze. W Rzymie znajduje się mianowicie nadmorska dzielnica Ostia, gdzie można plażować oraz zaznać kąpieli. To świetny pomysł na przerwę od zwiedzania!