Tajlandii to kraj który kryje w sobie wiele atrakcji . Kusi piękną przyrodą, kulturą i kuchnią. To dobry wybór dla osób, które chcą poznać Azję Południowo-Wschodnią.

Odkryj Tajlandię – poznaj wybrane parki narodowe

Egzotyczna Tajlandia

Tajlandia to wiele różnych atrakcji – słynny jest nie tylko Bangkok, ale także piękne świątynie, parki historyczne, atrakcje wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, tajskie jedzenie i słynne na cały świat wyspy i plaże.

Park Narodowy Erawan.
Wodospady te są jednymi z najsłynniejszych w całej Tajlandii. Park jest jednym z najpiękniejszych w Tajlandii – siedem wodospadów na różnych wysokościach robi wrażenie.

Park Narodowy Khao Yai.
Do jednego z najstarszych parków w Tajlandii można wybrać się na trekking – trasy wiodą do cudów natury, np. wodospadu

Haew Narok.
Jedną z atrakcji jest punkt widokowy Khao Khaew View Point. Park znajduje się ok. 250 km od Bangkoku. Jest wiele tras turystycznych – podstawowych jest dwanaście – każdy może wybrać zależnie od swojego przygotowania i kondycji.
Park Narodowy Khun Sathan.
Park Khun Sathan spodoba się miłośnikom długich spacerów obfitujących w malownicze wrażenia.

Park Narodowy Khao Sok.
Wyjątkowy park narodowy – obfituje w atrakcje – jest tu m.in. jezioro Cheow Lan, ale i tereny, które dżungla porasta od około 160 milionów lat. Żyją tu m.in. tygrysy, lamparty i niedźwiedzie malajskie. Trekking dla wymagających – trzeba mieć kondycję i dobrze się przygotować.

Park Narodowy Doi Inthanon.
Wart uwagi jest też trekking po parku Doi Inthanon. Można wspiąć się na najwyższy szczyt w Tajlandii, a także zobaczyć świątynię Queen’s Napamaytanidol i podziwiać wodospad Chiang Mai oraz wodospad Wachirathan Falls, jeden z najpiękniejszych w Tajlandii. Można też skorzystać z gościny miejscowych, na przykład u plemion Shan.

Ewelina, f: Herriest - pixabay