Święta nad morzem, pod palmami, w górach, na śnieżnym stoku? Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie tego czasu nie za stołem, a na zimowym urlopie.

Nadchodzą święta… a może święta za granicą?

Jedni mogą lepić bałwana w ogródku, a inni stawiać zamki z piasku na jednej z dzikich plaż. Jedni będą ubierać choinkę, a inni wylegiwać się na kocyku pod palmą. Jedni będą tęsknić za słońcem, inni mieć go pod dostatkiem.
Wreszcie – jedni będą zażywać krople na trawienie z przejedzenia świątecznymi potrawami, a inni na spokojnie kosztować lokalnej kuchni. Zastanów się, do której grupy chcesz należeć – urlop w grudniu to świetny pomysł, a listopad to znakomita pora, aby go zaplanować i zarezerwować.
Polacy o tej porze najchętniej latają na Wyspy Kanaryjskie (np. Gran Canarię), Maderę, a także Egiptu. Najczęściej łączymy świąteczny wypoczynek z Sylwestrem – zwykle polujemy na oferty last minute i rezerwujemy pobyt tuż przed odlotem.
Odgrażasz się co roku, że następnym razem nie będziesz stać przy garach i po prostu wyjedziesz? Spędź tym razem święta zupełnie inaczej niż zwykle – możesz wybrać się do słonecznego turystycznego kurortu, ale także na narty. W końcu z możliwości uprawiania sportów zimowych nie mamy wielu okazji, aby skorzystać!
Wiele jest także ofert świątecznych i warto rozważyć również taką opcję – możesz wykupić pobyt i spędzić święta w uroczym miejscu, w przytulnym pensjonacie. Świąteczne potrawy będą naszykowane, sceneria bajkowa – możesz wypocząć i poznać świąteczny klimat.