Egipt, Tunezja, Turcja – to miejsca, gdzie wybieramy się najchętniej. Tymczasem warto zwrócić uwagę także na inne kierunki podróży – np. magiczną Jordanię. Wybierz się na orientalne wakacje!

Magiczna Jordania – odkryj Bliski Wschód

Cudowna pogoda, wspaniałe zabytki, atrakcyjne ceny, wyśmienita kuchnia, różnorodne krajobrazy – oto liczne zalety Jordanii. Bliski Wschód zyskuje coraz większą popularność wśród turystów – warto wybrać się na łączoną wycieczkę po Jordanii oraz Izraelu.

Kurorty nad Zatoką Akaba są odpowiednie na wypoczynek – dobre hotele, baseny, a do tego temperatura wynosząca około 25 stopni. Świetny wybór na wakacje w styczniu. Jeśli byłeś już w Egipcie oraz Tunezji, zastanów się nad podróżą do Jordanii.

Turyści cenią też możliwość wyboru kierunku albo na wypoczynek, albo jako część programu wycieczki objazdowej. Jeśli mogą połączyć ją ze zwiedzaniem Izraela lub Egiptu, tym chętniej się na to decydują. Biura podróży oferują różne wycieczki – warto porównać sobie program zwiedzania, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Na wypoczynek w opcji ze śniadaniami trzeba wydać około 1500 zł, a za wycieczkę objazdową około 2500-3500 złotych. Morze Martwe, Petra, Akaba, pustynia Wadi Rum, kilometry plaż piaszczystych, a do tego mamy pewność, że jest tam bezpiecznie. Mieszkańcy są ponadto bardzo życzliwi i gościnni.