Dom na kołach, czyli kamper, to coraz popularniejsza forma turystyki. Wypożyczalnie odnotowują rosnące zainteresowanie i większy ruch na stronie, gdyż Polacy docenili tę opcję – przede wszystkim w czasach zagrożenia koronawirusem.

Kampery coraz popularniejsze

Moda na Caravaning
Caravaning, turystka uprawiana z wykorzystaniem samochodu kampingowego lub przyczepy, staje się wyjątkowo popularna. Zapewnia większe bezpieczeństwo, prywatność, niezależność – to dobry sposób na odpoczynek oraz zwiedzanie. Dla wielu jest to niemal osobna filozofia życia i podróży.

Kamper – wolność wyboru
Dobrym momentem na zakup własnego kampera jest obecny sezon – z powodu obaw o bezpieczeństwo wiele osób decyduje się na podróżowanie samochodem, a jeszcze lepiej – kamperem. Do niedawna można było przebierać w ofertach z rynku wtórnego, ale teraz ceny poszły w górę ze względu na duże zainteresowanie. Chętnych na kampera nie brakuje. Trzeba też rozważyć, czy kupić model nowy, czy używany. Alternatywą jest też wypożyczenie domu na kołach na urlop.

Caravaning – pełna swoboda
Zakup używanego domu na kołach wymaga ostrożności – trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, a także ocenić ogólne wrażenie. Ważny jest stan techniczny pojazdu – przebieg, stan silnika czy hamulce, ale też wyposażenie i design, gdyż pojazd posłuży też jako część mieszkalna. Kamper pozwala na niespieszny i wygodny wypoczynek, a także zwiedzanie i poznawanie danego regionu bez pośpiechu, w swoim tempie. To pełna swoboda – nikt nie narzuca planu dnia, aktywności czy relaksu na plaży w wyznaczonych godzinach.

Wypożyczenie kampera
Warto też wypożyczyć kamper i sprawdzić, czy taka forma turystyki nam odpowiada i sprawdzić, jak pojazd funkcjonuje. Jest dużo wypożyczalni kamperów, dzięki czemu można poznać caravaning bez konieczności zakupu auta. Za tę przyjemność trzeba zapłacić około 300 do 600 złotych za dzień – najczęściej jednak są one wypożyczane na tygodnie. W Internecie można znaleźć polecane miejsca oraz trasy, gdyż środowisko zwolenników caravaningu jest dość znaczne.

Lena.k