Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku to ogrom dobrze znanych uczestnikom atrakcji, ale także niezwykłych nowości. Warto wybrać się do Trójmiasta i poczuć magię świąt!

Jarmark świąteczny w Gdańsku

Jarmark od 1 do 23 grudnia
Podczas jarmarku bożonarodzeniowego piękne iluminacje rozświetlą Gdańsk – to już tradycja! Zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści przybywają tu każdego roku, aby móc podziwiać je na żywo. Tegoroczna edycja jarmarku rozpocznie się na początku grudnia i potrwa niemal do samych świąt – Gdańsk zaprasza od 1 do 23 grudnia. Miejska impreza jest niezwykle radosna i magiczna, co sprawia, że turyści przybywają tutaj jeszcze chętniej.
Jarmark coraz większy
Jarmark budzi coraz większe zainteresowanie, a zatem jest rozbudowywany. W tym roku pierwszy raz będzie też na drugiej stronie Wałów Jagiellońskich – na dziedzińcu nowego Forum Gdańsk będą stoiska z rękodziełem i rzemiosłem. Do tej pory odbywał się tylko na Targu Węglowym.
Warto też wiedzieć, że pierwszego dnia – 1 grudnia – odbędzie się Parada Elfów. Co więcej, odbędzie się dużo więcej parad – dołączy też Święty Mikołaj, Orszak Królowej Śniegu i Orszak Kolędników. Dla najmłodszych przygotowano tu moc atrakcji!
Odmieniony Targ Węglowy
Co ciekawe, zmianom ulegnie Targ Węglowy – nie tylko na czas jarmarku, ale aż prawie do połowy stycznia będzie on pełen atrakcji. To duża gratka dla spragnionych wrażeń bywalców! Nowością będzie też Food Court – przygotowano mianowicie wyjątkową strefę gastronomiczną w centralnej części Targu Węglowego.
Organizatorzy dostrzegli trend, że obecnie ludzie chętnie kosztują lokalnych przysmaków oraz dań z całego świata. Jedną z największych atrakcji na Targu Węglowym będzie też dwupoziomowa Karuzela Gdańska – posiadacze Karty Mieszkańca zapłacą za przejazd jedynie złotówkę! Wszystkie pieniądze i tak nie zasilą miejskiej kasy, lecz trafią do Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na osierocone dzieci.
Jarmark okazją do rozsmakowania się w pysznościach
Na uczestników jarmarku będzie czekało aż 40 stoisk ze świątecznymi specjałami oraz potrawami z całego świata, nie tylko związanymi z tym magicznym czasem. Czego będzie można spróbować? Między innymi churrosy, czyli hiszpańskie przekąski, alzackie podpłomyki, będą też langosze z kuchni węgierskiej, polskie pierogi z rozmaitym farszem, makowce, barszcz, paszteciki oraz żurek, grzane wino, rozgrzewające czekolady oraz herbaty. Podczas wydarzenia powstanie specjalna strefa gastronomiczna – sześć zadaszonych altan z miejscami do siedzenia. Co więcej, będzie tam ciepło dzięki promiennikom grzewczym.
Co kupimy na jarmarku?
Kolekcjonerskie kubki ceramiczne też można kupić na jarmarku – będą idealne na zimowe wieczory w domu, gdy przygotujemy sobie wino w domu. Podczas jarmarku znajdziecie dużo więcej gadżetów bożonarodzeniowych – ozdoby na choinkę, lokalną biżuterię i zegarki, mydła, miody, sery, wędliny, chleby, pierniki i inne słodkości itp. Wybrane z nich będą świetnymi upominkami dla naszych bliskich!

KKw, fot.Gellinger/Pixabay