Tradycja jarmarków jest niezwykle długa – w licznych ważnych miastach europejskich są one organizowane od bardzo dawna. Warto wybrać się też na wybrany jarmark w Polsce.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

W Polsce w wielu miastach organizowane są jarmarki świąteczne, m.in. we Wrocławiu, Krakowie czy Warszawie. Na każdym z nich można spróbować różnych smakołyków i kupić rozmaite podarunki dla bliskich – my jednak zapraszamy na wyjątkowy jarmark we Wrocławiu.
Wrocław – najpiękniejszy jarmark
Jarmark świąteczny organizowany we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków w naszym kraju. Na Rynku zachwyca piękna i ogromna choinka, ale cała sceneria niczym z bajki jest wprost zachwycająca. Można delektować się tu grzanym winem oraz wspaniałymi piernikami, a także pieczonymi kasztanami.
Na placu Solnym czekają kolejne atrakcje – bajkowy domek z tarasem widokowym, gdzie można się nieco rozgrzać i spędzić trochę czasu w świątecznej przestrzeni, zachwycając się widokiem jarmarku z góry.
Krasnal Prezentuś spełni każde życzenie
W jarmarku chętnie biorą udział mieszkańcy Wrocławia, ale także turyści – dla nich przygotowano wiele atrakcji oraz niespodzianek. Jeśli szukacie inspiracji na podarunki świąteczne, tutaj znajdziecie ich na pewno wiele. Wrocław to również miasto krasnali, a zatem nic dziwnego, że podczas jarmarku sympatyczny Krasnal Prezentuś spełnia świąteczne życzenia – zjawia się zresztą tylko raz w roku.
Prezentuś nie jest jedyną atrakcją dla dzieci, które czekają na jarmarku. W Bajkowym Lasku można obejrzeć bajki, np. „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek”, „Pinokio” itp. Grzybek Krasnala z kolei to domek, do którego można wejść, aby zrobić sobie fotografię na pamiątkę.
Jarmark świąteczny – okazja do delektowania się
Jarmark to wyśmienita okazja również do delektowania się rozmaitymi świątecznymi i lokalnymi przysmakami. To okazja, aby poznać też manufakturę regionalnych wyrobów z Dolnego Śląska – będą sery, wędliny, miody, pierniki i inne słodkości. Na jarmarku nie zabraknie także specjałów z innych regionów czy też krajów.
Spacerując po wrocławskim Rynku, można skusić się także na aromatyczny grzaniec i pierniki, ale też podlaskie wędliny, dolnośląskie miody, alzackie podpłomyki, francuskie wędliny – m.in. salami, samosy, popularny hiszpański churros, włoskie zapiekane makarony w różnych wersjach, kołacze, turecką baklavę, portugalskie słodkości, gofry z dodatkami, owoce w czekoladzie. Co więcej, we Wrocławiu zaprezentują się też wystawcy Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.
Jakie upominki można kupić podczas jarmarku?
Podczas jarmarku można też kupić część podarunków dla bliskich. Znajdziemy tu świąteczne unikaty, m.in. ręcznie robioną biżuterię – np. afrykańską czy też z bursztynu, zegarki, ozdoby świąteczne, figurki z kryształami Swarovskiego, naturalne kosmetyki na bazie piwa, mydła zapachowe, maskotki dla najmłodszych, ręcznie malowane bombki z dedykacją itp.
Jarmark świąteczny to już coroczna tradycja we Wrocławiu – potrwa do 31 grudnia 2018 roku.

KKw, fot.ShenXin/Pixabay