Jeśli święta, to tylko w domu? Z zapachem choinki i domowych wypieków, w gronie najbliższych? Święta spędzone w hotelu lub uroczym pensjonacie też mogą być udane!

Dlaczego warto spędzić święta poza domem?

Warto spędzić święta także poza domem – mamy wtedy więcej czasu dla naszych najbliższych, możemy skupić się na sobie i rozmowie, zamiast gotować i szykować wigilijne potrawy przez kilka dni, czy też poszukiwać najpiękniejszej choinki w mieście.
Co prawda tradycjonaliści nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia w innym miejscu niż w domu. Czas bez dwunastu potraw, domowej choinki czy kolędowania z najbliższymi jest dla nich stracony. Mimo to rośnie liczba osób, które wyjeżdżają na święta i spędzają je poza domem. Podczas takiego pobytu również można poczuć magię świąt.
Cena obejmuje z reguły noclegi, ale także wyżywienie, w tym uroczystą kolację wigilijną. To również – podobnie jak w domu – jest czas dla rodziny. Można podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia, obejrzeć prezenty. Przecież „poza domem” i „w hotelu” nie musi oznaczać, że w samotności, bez rodziny.
Argumentów za pobytem w hotelu jest dużo więcej – to brak konieczności gotowania potraw wigilijnych oraz nadmiernego sprzątania, brak stresu związanego z organizacją spotkania, a także ucieczka od codzienności i możliwość poznania innego miejsca lub relaksu w ulubionym kurorcie.

KKw,fot.Gellinger/Pixabay