Popularny serwis Airbnb wprowadza nową funkcję, która jeszcze bardziej ułatwi szukanie i rezerwowanie odpowiednich ofert – tą nowością są „elastyczne daty”. Szczegóły poniżej.

Airbnb wprowadza nową opcję – „elastyczne daty”

Popularna platforma ułatwia podróżowanie

Znana platforma oferująca wyszukiwanie i rezerwację noclegów od osób prywatnych wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich Klientów. Serwis od początku istnienia (czyli 2008 roku) cieszy się dużym zainteresowaniem – jest prosty w użytkowaniu i pozwala znaleźć miejsce w konkretnej lokalizacji i w atrakcyjnej cenie. Tym razem Airbnb wprowadza nową funkcję, która ułatwi podróżowanie.

Elastyczny przedział czasowy

Serwis tym razem postanowił ułatwić elastyczne podróżowanie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na stronie platformy i skorzystać z nowej opcji o nazwie „elastyczne daty”. Nie trzeba podawać konkretnych terminów na pobyt, urlop czy pobyt biznesowy.

Trzeba wybrać konkretne miasto, zakres dat, określając, czy mają to być weekendy, tygodnie, a może dłuższy przedział czasowy, a także podając liczbę gości. W ten sposób można dopasować swój termin do miejsca i dostępności.
To odpowiedź na dużą liczbę podróżnych, którzy są elastyczni i zależy im na wyjeździe, ale nie na konkretnym terminie – data nie jest dla nich ograniczeniem.

Dodajmy, że ostatni rok był dla marki Airbnb – jak wszystkich innych z branży turystycznej – bardzo trudny z powodu pandemii koronawirusa i lockdownu. Mimo problemów finansowych i organizacyjnych firma przetrwała, a nawet weszła na giełdę. Marka ma znaczenie globalne, działa na całym świecie, co z kolei oznacza nowych klientów i przewagę nad konkurencją, czyli tradycyjnymi hotelami.

Lena.k